Najczęściej zadawane pytania
Gdzie można stosować ogrodzenia z paneli?
Ogrodzenia z paneli 2D i 3D można stosować praktycznie wszędzie, zarówno w roli ogrodzeń stałych (tutaj rekomendowane są panele 2D) jak i przenośnych (do tego najwygodniejsze są panele 3D na podstawie prefabrykowanej).
Jedynym chyba przeciwwskazaniem dla użycia paneli 2D lub 3D jest sytuacja, w której ogrodzenie ma trwale i całkowicie blokować widoczność.
Czy można zamówić panele wraz z dostawą?
Tak, posiadamy system transportu konstrukcji stalowych. Prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.
Jakie są kolory ogrodzeń?
Standardowo produkujemy ogrodzenia w czterech kolorach.
Dzięki posiadaniu własnej malarni proszkowej możemy jednak dostarczyć ogrodzenia w dowolnym kolorze, na indywidualne zamówienie.
W wybranym kolorze wykonywane są nie tylko panele, ale również słupki i łączniki.
Nasze kolory standardowe:
Jak wysokie może być ogrodzenie?
W zasadzie, nie ma limitu wysokości ogrodzenia. Panele można dowolnie łączyć. Limitem jest tylko wysokość i wytrzymałość konstrukcji nośnej.
Jakie warianty ogrodzeń są dostępne?
Stale rozwijamy nasz asortyment i wprowadzamy nowe produkty. Tabele dostępnych wariantów można znaleźć na stronach z informacją o panelach 2D i panelach 3D. Najbardziej aktualną informację można otrzymać w naszym biurze handlowym.
Informacje handlowe
Jak kupić panele?
Wystarczy skontaktować się z naszym biurem handlowym.
W zamówieniu należy podać numery produktów, które określają wszystkie parametry techniczne paneli (rodzaj panelu, grubość drutu, wysokość, kolor itd.)
Jak długo trwa realizacja zamówienia?
Zależy to oczywiście od rozmiaru i rodzaju zamówienia. Staramy się jednak dostarczać panele od ręki.
Kto może kupić od nas panele?
Każdy. Zapraszamy inwestorów, wykonawców i dystrybutorów.
Specjalizujemy się jednak głównie w realizacji dużych zamówień.
Jak wygląda składanie reklamacji?
Prosimy jak najlepiej udokumentować zgłaszany problem, a następnie zwrócić się do naszego biura handlowego.
Rzeczoznawca sprawdzi charakter wady i zdecyduje, czy kwalifikuje się ona do wymiany gwarancyjnej.
Przykładowo, reklamacja wystąpienia korozji zostanie uznana, jeśli przyczyną był błąd w procesie produkcji. Reklamacja może zostać odrzucona, jeśli korozja wystąpiła z powodu np. mechanicznego uszkodzenia ogrodzenia przez użytkownika.
Ile kosztują panele w kolorze na życzenie?
Ze względu na różne ceny farb i różną powierzchnię paneli (różne zużycie farby), wycenę kolorów indywidualnych dostarczamy w odpowiedzi na konkretne zapytania.
Orientacyjnie, cena wzrasta o ok. 15%.
Czy można zamówić panele w niestandardowych wymiarach?
Tak. Dysponując własną linią produkcyjną możemy zmieniać praktycznie wszystkie parametry paneli – wykonać różne wielkości oczka, stosować różne grubości drutów itd. Należy jedynie zwrócić uwagę, iż produkcja tego typu nie jest opłacalna dla małych zamówień.
Informacje techniczne
Jak transportujemy panele?
Opracowaliśmy nasz własny, efektywny system pakowania paneli po 50 szt., pozwalający na ich łatwy transport.
Ile waży ogrodzenie?
Czy panele wymagają specjalnego systemu montażu?
Genialna prostota konstrukcji paneli sprawia, że można je zamontować w zasadzie w dowolny sposób.
Jednak najprostsze rozwiązanie to system łączników i gotowe słupki, które dostarczamy w kolorach zgodnych z kolorem paneli.
Słupki mogą być osadzone w prefabrykowanych modułach, zabetonowane w gruncie lub na podmurówce. Pod tym względem nasz system ogrodzeniowy jest bardzo elastyczny, pozwala stosować dowolne rozwiązania zgodnie z wizją projektanta i inwestora.
Czy montaż ogrodzenia wymaga sporządzenia projektu?
To zależy od zastosowania. Nasz system ogrodzeniowy jest tak prosty w użyciu, że sprawna technicznie osoba złoży go bez żadnego projektu.
Z drugiej strony, opracowanie projektu gwarantuje sprawny proces zakupu i realizacji, redukuje ryzyko błędów związanych z liczbą potrzebnych paneli, wymiarowaniem podstawy ogrodzenia itd. W niektórych sytuacjach posiadanie projektu może być wymagane przepisami.
Jak wysoko nad podłożem należy instalować panele?
Decyzja zależy wyłącznie od użytkownika. Zalecamy pozostawienie prześwitu między krawędzią panelu a podłożem, by uniknąć zalegania wody.
Należy jednak zwrócić uwagę, iż zależnie od zastosowania panelu, wielkość prześwitu może być regulowana przepisami. Przykładowo, normy atestacji placów zabaw zalecają, by nie znajdowały się tam prześwity o rozmiarze mogącym spowodować zaklinowanie części ciała bawiących się dzieci.
Czy panele można ciąć na wymiar?
Teoretycznie tak, choć nie zalecamy tego, ponieważ ucięte pręty wymagają zabezpieczenia antykorozyjnego, które tylko w warunkach fabrycznych można wykonać z pełną jakością i estetyką.
Pomijając to ograniczenie, w razie szczególnej potrzeby panele 2D i 3D można ciąć w linii pionowej co oczko.
Panele 2D można ciąć również w linii poziomej, natomiast nie zalecamy tego dla paneli 3D gdyż naruszenie struktury może spowodować utratę sztywności panelu.
Co to jest QUALICOAT?
QUALICOAT to certyfikat, świadczący o jakości powłoki. Certyfikacja obejmuje cały proces od przygotowania powierzchni poprzez sposób nakładania powłok aż po rodzaj użytej farby.
Więcej na temat QUALICOAT można dowiedzieć się tutaj: https://www.qualicoat.net/
Co to jest "przygotowanie powierzchni w klasie Sa 2,5"?
Uzyskanie dobrej, odpornej na korozję powłoki zaczyna się od właściwego przygotowania stali przed malowaniem.
Jakość przygotowania powierzchni określają normy, min. ISO 8501. Zgodnie z tą normą, klasa czystości „Sa 2” to wzrokowo czysta, metaliczna powierzchnia metaliczna o jednolitym kolorze. Klasa Sa 2,5 jest jeszcze wyższa i oznacza brak zanieczyszczeń powierzchni poza pojedynczymi plamkami.
Jak mierzymy średnicę drutów?
Średnica podawana w cenniku (np. 4, 5, 6 mm) to średnica drutu wraz z powłoką ochronną.
Średnica drutu stalowego jest o 0,2 – 0,3 mm mniejsza.
Średnice podajemy z tolerancją 0,2 mm.